Rozmiar: A A
Kontrast: A
/
/
STARTUJE NOWY ROK SZKOLNY – Z NAMI BEZPIECZNIE

STARTUJE NOWY ROK SZKOLNY – Z NAMI BEZPIECZNIE

Początek roku szkolnego już jutro. Inna rzeczywistość, regulaminy i obostrzenia w szkołach i przedszkolach. Dla nas strażników miejskich zadania, które znamy i wypełniamy – bezpieczna droga do szkoły. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia tradycyjnie będą pomagać uczniom przechodzić przez najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych, w sąsiedztwie szkół. Obecność strażników na przejściach dla pieszych jest odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa, na co wskazuje nasze doświadczenie z poprzednich lat. Oprócz zapewnienia dzieciom bezpiecznej drogi do szkoły, strażnicy będą udzielać  uczniom praktycznych porad i wskazówek.

Wzmożone działania prewencyjne patroli Straży miejskiej w pobliżu szkół, mają na celu zminimalizować zagrożenia, które mogą spotkać dzieci oraz zadbać o to, aby uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, utrwalili sobie nawyki prawidłowych zachowań i bezpiecznego poruszania się po ulicach dużego miasta.

Droga do szkoły musi być bezpieczna. W sierpniu strażnicy przeprowadzili kontrole otoczenia 69 wrocławskich placówek oświatowych. W 25 przypadkach należało odmalować oznakowanie poziome, 4 przypadki nieprawidłowości dotyczyły oznakowania pionowego. Przejścia dla pieszych i znaki informujące kierowców o tym, że w pobliżu jest szkoła, powinny być dobrze widoczne, chodniki po których poruszają się dzieci – bez uszkodzeń. Powiadomiono odpowiednie służby, które zajęły się nieprawidłowościami. Sierpniowe działania strażników prowadzone w rejonie szkół to dobry początek, aby zapewnić bezpieczeństwo przez cały rok szkolny.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia pod szkołami!!!

Zgłoszenia całodobowe

Zadzwoń do nas: 986
lub wyślij SMS: 608 302 302
interwencje@smwroclaw.pl

Weź dopłatę i zmień piec

Dowiedz się, jak wymienić swój stary piec z dofinansowaniem.
Dowiedz się więcej

Tu zgłosisz spalanie odpadów

Jeżeli jesteś świadkiem spalania odpadów, możesz zgłosić ten fakt.
Zgłoś sprawę!

Statyczny baner